اسباب‌بازی‌هایی که رشد بدنی کودک را تقویت می‌کنند (بازه‌ی سنی: پنج تا هشت سالگی)

بازی کردن کودکان در سن مدرسه، برای رشد جسمی‌شان مسئله‌ی مهمی‌ست و بازی کردن با اسباب‌بازی‌ها می‌تواند باعث رشد بدن و مغز کودک شود. بهتراست طیف وسیعی از اسباب‌بازی‌ها در جعبه‌ی اسباب‌بازی‌های کودک‌تان وجود داشته باشد. این‌که سعی کنید با والدین دیگر اسباب‌بازی‌های کودک‌تان را دست‌به دست و تعویض کنید، یکی از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه برای این امر است و باعث می‌شود کود‌ک‌تان با طیف جدیدی از اسباب‌بازی روبه رو شود.

در ذیل چند نمونه از اسباب‌بازی‌ها برای این بازه‌ی سنی آورده شده است:
اسباب‌بازی‌هایی برای تقویت مهارت‌های حرکتی 
برای تقویت مهارت‌های حرکتی کودک تان، اسباب‌بازی‌هایی را انتخاب کنید که برهماهنگی و تعادل تاکید داشته و قدرت بازو و پاهای کودک‌تان را زیاد کند.
اسباب‌بازی‌های سوارشدنی
از سن پنج سالگی، کودک‌تان آماده است که با دوچرخه تمرین و بازی کند، البته اگر قبلا این کار را نکرده است. بهتر است با دوچرخه‌ای به اندازه‌ی سایز بدنی اوشروع کنید. ازاسباب‌بازی‌هایی که باتری دارند و الکترونیکی حرکت می‌کنند، استفاده نکنید. برای ایمنی کودک‌تان، بهتر است که شما هم  در کنار کودک‌تان تمرین و بازی کنید.
تجهیزات ورزشی
بازی کردن با توپ، هماهنگی بین چشم و دست را بهبود می‌بخشد و باعث هیجان زیادی ناشی از دویدن می‌شود. کودک‌تان را با ورزش‌های بیشتر و مختلف‌تری آشنا کنید: مثل استفاده از توپ برای بازی‌های بسکتبال، فوتبال و والیبال.
اسباب‌بازی‌هایی که باعث حرکت می‌شوند
مانند اسکوترها، طناب‌ها، اسکیت (برای اسکیت، اسکیت‌های این‌لاین را انتخاب کنید)، بازی در تونل‌های ساختگی، بادبادک‌ها
همیشه سعی کنید هنگام استفاده از دوچرخه، اسکوتر و اسکیت از کمربندها و یا راه‌های دیگرایمنی برای ایمن نگاه داشتن کودک‌تان استفاده کنید.
 اسباب‌بازی‌هایی برای هماهنگی دست و چشم
این اسباب‌بازی‌ها به هماهنگی دست و چشم نیاز دارند و عضلات دست را قوی می‌کنند. نوشتن و از این قبیل مهارت‌های حرکتی از این جمله‌اند.
لوازم هنری
مواد مختلفی در دسترس کودک‌تان قرار دهید، مانند مداد و مدادرنگی، گچ، آب‌رنگ‌ها، کتاب‌های رنگ‌آمیزی و کاردستی، خاک‌رُس، قیچی، چسب، جعبه‌ای از ضایعات قابل بازیافت (مثل کاغذ و کارتن‌های مقوایی و سایر ظورف پلاستیکی خالی)
تابلوهای داستانی
شامل تخته‌های نمدی، تخته‌های مغناطیسی و مقوایی می‌شود.
انواع بلوک و پازل (چوبی، پلاستیکی، مقوایی، فوم) و یا کیت‌های هنری و مدل‌های متناسب با سن کودک‌تان، کارت‌های توری، بازی‌های تخته‌ای، کارت‌ها( برای بازی‌های ساده‌ی رومیزی)، عروسک‌ها و خانه‌های عروسکی، قطارو ماشین
در آخر، اکثر متخصصان توصیه می‌کنند کامپیوتر، تبلت و سایر موارد مشابه را از اتاق خواب کودک‌تان دور نگاه دارید.

نویسنده: داریانن هولی استوارت

مترجم: میترا امجدی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *