اسباب‌با‌زی‌های مناسب برای کودک شما

یک گروه تحقیقاتی به والدین توصیه می‌کنند که نکاتی ساده اما مهم را هنگام انتخاب اسباب‌بازی‌ها در نظر داشته باشند. شاید به خاطر داشته باشید که چند سال قبل رنگ‌های سرطان‌زایی که در اسباب‌بازی‌های چینی به کار رفته بود باعث شد واردات این اسباب‌بازی‌ها به بسیاری از کشورها ممنوع شد. درست از همان هنگام بود که مضر و حتی خطرناک بودن این وسایل رنگی و جذاب مورد توجه قرار گرفت. در حالی‌که تا قبل از آن رشد فکری و ایجاد خلاقیت در کودکان تنها انتظاری بود که از اسباب‌بازی‌ها می‌رفت. یک گروه تحقیقاتی به تازگی، اسامی گروهی از اسباب‌بازی‌ها که برای کودکان خطرآفرین هستند را منتشر کرده است. این اسباب‌بازی‌ها مرگ‌های دردناک بر اثر خفگی با قطعات کوچک را در کودکان زیر پنج سال رقم زده‌اند. این گروه به والدین توصیه می‌کنند که نکاتی ساده اما مهم را هنگام انتخاب اسباب‌بازی‌ها در نظر داشته باشند.

۱- استاندارد بودن، شکل ظاهری مناسب و تناسب اسباب‌بازی با سن کودک اصل اول در انتخاب شماست.

۲- کودک برای بازی با وسیله‌ای که قصد خرید آن را دارید نیازمند توانایی فیزیکی است، پس قوای جسمانی فرزندتان را در نظر بگیرید.

۳- درک چگونگی بازی با اسباب‌بازی همان چیزی است که در تعیین گروه سنی کودک به آن اشاره می‌شود. بنابراین به توانایی کودک توجه داشته باشید.

۴- انتخاب رنگ‌ها و وسایل جذاب برای کودکان در سنین مختلف از طریق مطالعه یا جست‌وجو در اینترنت به راحتی امکان‌پذیر است.

۵- به ایمن بودن خود اسباب‌بازی و بخش‌هایی از آن‌که می‌تواند به محل تجمع میکروب‌ها تبدیل شود، نیز توجه کنید.

۶-  وجود سیم بلند، طناب یا روبان در برخی اسباب‌بازی‌ها و دسترسی کودکان به آن‌ها، اسباب‌بازی‌ها را به وسایلی پرخطر تبدیل می‌کند. ممکن است کودک این وسایل را ببلعد یا درون گوش و بینی خود فرو ببرد.

۷- شاید اسباب‌بازی‌هایی که صداهایی بلند تولید می‌کنند برای کودکان جذاب باشند اما می‌توانند به اعصاب شنوایی کودکان آسیب برسانند.

بنابراین دقت در انتخاب و خرید اسباب‌بازی مناسب می‌تواند علاوه بر رشد فکری و ایجاد خلاقیت در کودکان از بسیاری از وقایع تلخ و غیرقابل جبران جلوگیری کند.

منبع: برترین‌ها

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *