انتصاب نایب رییس شورای نظارت بر اسباب‌بازی

با حکم مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیدحسین خادم‌حسینی نایب رییس شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب‌بازی شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فاضل نظری در این حکم در چند محور بر ضرورت تقویت و فرآیندسازی به‌منظور ایفای بهتر نقش کنترلی و نظارتی شورا و بازنگری در فرآیندهای تحقق آن، حمایت ویژه از طراحی، تولید و توزیع هدف‌مند اسباب‌بازی‌های ملی در کشور به‌ویژه در سال جهش تولید، توجه ویژه به نظارت ضابطه‌مند بر اصول و ارزش‌های فرهنگ ایرانی اسلامی در ارتباط با این صنعت، تشکیل و تقویت شوراهای تخصصی قانونی و اثرگذاری بر هماهنگی  منطقی بین شاخص‌های نظارت در این شورا با ملاک‌های صدور مجوز و انتشار محصولات جانبی فرهنگی (هم‌چون انیمیشن‌های غیر ایرانی) در دیگر نهادهای فرهنگی تاکید کرده است.
اساس‌نامه شورای نظارت بر ساخت و واردات و صادرات اسباب بازی در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد کانون پرورش فکری در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب و در نهایت با تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۷ به مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابلاغ شد.
دبیرخانه این شورا در کانون قرار دارد و هدف آن ساماندهی صنعت اسباب‌بازی از طریق حمایت، هدایت و نظارت بر طراحی، ساخت، واردات و توزیع اسباب‌بازی کودکان تعیین شده است.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *