ایمنی اسباب‌بازی‌های چوبی

اسباب‌بازی‌های چوبی به طرز باورنکردنی‌ای زببا هستند، ضمن این‌که با توجه به بحث داغ محیط زیست و عدم از استفاده از پلاستیک، تولید این اسباب‌بازی‌ها بیش‌تر از گذشته شده است. مزید بر همه‌ی این‌ها اغلب اسباب‌بازی‌های چوبی بادوام‌اند.

مانند اسباب‌بازی‌های دیگر، شما باید در انتخاب و خرید این اسباب‌بازی‌ها هم محتاط باشید. تناسب سن کودک با اسباب‌بازی را در نظر بگیرید. قبل از خرید ایمنی‌های مربوط به اسباب‌بازی‌ها را بررسی کنید. ایمنی اسباب‌بازی‌های چوبی هم مانند دیگر اسباب‌بازی‌ها بسیار مهم است.

بررسی ایمنی اسباب‌بازی‌ها- در مورد اسباب‌بازی‌های چوبی چه چیزی را باید بررسی کنید؟

باید بدانید اسباب‌بازی‌ای که انتخاب کرده‌اید، بی‌خطر است. برچسب CE روی اسباب‌بازی یا جعبه‌ی آن نشان‌دهنده‌ی این است که آن اسباب‌بازی از لحاظ ایمنی مشکلی ندارد.

تصمیم‌گیری درباره‌ی بی‌خطر بودن اسباب‌بازی چوبی

اول اسباب‌بازی را خوب بررسی کنید که سطح ناصاف نداشته باشد، یعنی قسمت‌هایی از اسباب‌بازی تیز نباشد. بدیهی‌ست اسباب‌بازی‌ای که سطح خشن و ناصاف داشته باشد، و یا اسباب‌بازی‌ای که مستعد شکستن و بادوام نباشد، مناسب کودک‌تان نیست. اگر روی اسباب‌بازی‌های قدیمی کودک‌تان شکاف یا قسمت‌های زبر، خشن و تیز مشاهده کردید، آن‌ها را دور بیاندازید.

تناسب اسباب‌بازی چوبی با سن کودک‌تان

شما ممکن است یک اسباب‌بازی چوبی برای کودک بزرگ‌ترتان خریده باشید که مناسب سنش است. این اسباب‌بازی کودکان‌تان را سرگرم می‌کند، اما قطعا برای کودک کوچک‌تر خطرناک است.  همیشه توصیه‌های مربوط به برچسب‌های هشدار سن را روی اسباب‌بازی بخوانید. به‌خصوص اگر برچسب هشدار داده  که این اسباب‌بازی برای کودکان زیر ۳۶ ماه مناسب نیست.

نگه‌ داری از اسباب‌بازی‌های چوبی و جعبه‌ی آن‌ها

شاید هیچ‌وقت به این‌که جعبه‌ی یک اسباب‌بازی چوبی را نگه دارید، فکر نکرده باشید. اما نگه‌داری از جعبه‌ی این اسباب‌بازی‌ها خیلی مهم است.  زمانی که کودک‌تان از اسباب‌بازی استفاده نمی‌کند، آن را درون جعبه و در کمد  اسباب‌بازی‌ها بگذارید. این کار باعث می‌شود اگر روزی اسباب‌بازی روی کودک‌تان بیافتد، به او صدمه نزند. قبل از آن حتما جعبه را از لحاظ نقاط تیز و خشن بررسی کنید.

اگر اسباب‌بازی‌های چوبی را به بیرون از خانه می‌برید، حتما بعد از بازی آن‌ها را به خانه برگردانید. چون رطوبت، آفتاب، باران و…ممکن است به اسباب‌بازی آسیب بزند.

اسباب‌بازی‌های چوبی برای اغلب کودکان در سنین مختلف سرگرم‌کننده و جذابند، با توجه به رعایت نکات ایمنی مربوط به آن‌ها و هم‌چنین بادوام بودن‌شان، معمولا انتخاب خوبی در طیف وسیع اسباب‌بازی‌های اطراف‌تان هستند.

منبع: www.toysadvice.co.uk
مترجم: میترا امجدی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *