بازدید وزیر آموزش و پرورش و معاون اقتصادی رییس جمهور از پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی

آقای دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به همراه آقای دکتر محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهور در اولین ساعات بازگشایی جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور یافتند و از غرفه‌های نمایشگاه ترویجی بازی و اسباب‌بازی، بازارچه‌ی فروش اسباب‌بازی، گالری فیروزه‌ی مرکز آفرینش‌‌ها و اتاق بازی مدارس به همراه دکتر فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازدید کردند.
با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون رییس جمهور پایگاه خبری اسباب‌بازی‌ها به صورت رسمی افتتاح شد و کار خود را آغاز کرد. آقای حاجی میرزایی دراین باره گفت:‌« لازم بود که یک پایگاهی وجود داشته باشد که خانواده‌ها بتوانند در مورد اسباب‌بازی‌ها، کیفیت، جنس و تناسب آن با سن کودکان اطلاعات مفیدی کسب کنند.
معاون اقتصادی رییس جمهور اضافه کرد: « اگر تبلیغات سایت در کنار معرفی اسباب‌بازی‌های مناسب باشد یک تیر و دونشان است، شما می‌توانید ضمن کار فرهنگی بازده افتصادی هم داشته باشد»
آقای وزیر و معاون رییس جمهور در غرفه‌ی «کانون علمی بازی و ورزش کودکان» به صورت نمادین همراه با مربیان مشغول بازی شدند و درباره‌ی اهمیت بازی‌های حرکتی و نیاز کودکان به بازی‌های گروهی و فیزیکی صحبت کردند.
یکی دیگر از غرفه‌هایی که مورد توجه آن‌ها واقع شد، غرفه‌ی «آکادمی ایران اسکرچ» بود که آقای وزیر بر درک واقع بینانه‌ی کودکان از دنیای پیرامون خود تاکید کردند. در نهایت آخرین ایستگاه «دپارتمان اسباب‌بازی اتحادیه‌ی خرازی فروشان» بود که آقای سيدحسين دكمه‌چی رییس هیات مدیره‌ی این اتحادیه از جناب وزیر و معاون رییس جمهور استقبال کرد.
بعد از اتمام بازدید آن‌ها به سوالات خبرنگاران حول محور جشنواره و فعالیت‌های وزراتخانه و تصمیمات دولت برای بررسی و بهبود بازی‌ها و سرگرمی‌ها پاسخ دادند.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *