ده اسباب‌بازی مناسب و جذاب برای کودکان

آیا کودک شما یک جعبه‌ی کامل از اسباب‌بازی‌ها دارد ولی فقط با چند تا از آن‌ها بازی می کند؟ اسباب‌بازی‌هایی که کمتر از آن‌ها استفاده می‌شود و کارایی کمتری دارند به زودی کنار گذاشته می‌شوند. آن اسباب‌بازی‌ها برای مدتی سرگرم‌کننده هستند ولی بعد از آن خیلی قابل پیش‌بینی و کسل‌کننده می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود که کودک حوصله‌اش سر برود و کودک دوست ندارد که بازی کسل‌کننده باشد. آن‌ها چیزهای دیگری پیدا می‌کنند و با آن‌ها سرگرم می‌شوند و اسباب‌بازی‌های کسل‌کننده در ته جعبه‌ی بازی رها می‌شوند. بهترین اسباب‌بازی‌ها نیازهای تخیلی کودک را برآورده می‌کنند و به چندین روش می‌تواند از آن استفاده کند و می‌توانند متنوع باشد. در این‌جا ده اسباب‌بازی که باعث می‌شود توجه بچه‌ها به آن جلب شود، معرفی می‌شوند.

۱-بلوک‌های خانه‌سازی
بلوک‌ها یکی از اصلی‌ترین اسباب‌بازی‌های کودکان می‌باشد و به نظر می‌رسد که هیچ‌گاه کودکان آن را کنار نمی‌گذارند. این اسباب‌بازی یکی از معمول‌ترین اسباب‌بازی‌های دوروبر کودکان می‌باشد، هنوزهم می‌توانند تخیل کودکان را برانگیزند. کودکان کوچک‌تر هم‌چنین می‌توانند از آن‌ها برای یادگیری بازی‌هایی مانند بازی‌های شمردنی و تجربه‌های پایه‌ی جمع و تفریق را یاد بگیرند. بلوک‌ها فرصت‌های یادگیری متعددی را برای کودکان ارایه می‌کنند و می‌توانند کودکان را مشغول نگاه دارند.
۲-عروسک‌هایی به صورت انسان و حیوانات
بچه‌ها دوست دارند وانمود کنند که عروسک‌ها انسان و یا حیوان واقعی هستند. این اسباب‌بازی‌ها می‌توانند ساعت‌ها کودک را سرگرم کنند. آن ها حتی ممکن است در یک زمان با دو یا سه تا از آن‌ها بازی کنند، و برای هرکدام از اسباب‌بازی‌ها صداهای متفاوتی از خود در بیاورند. این مسئله فقط برای آن‌ها سرگرم‌کننده نیست، بلکه برای شما که آن‌ها را نگاه می‌کنید، نیز سرگرم‌کننده است.
۳- خمیر بازی
احتمالا شما زمانی که کودک بودید با خمیرها بازی کرده‌اید، اگر شما با آن‌ها بازی کرده باشید خاطراتی از آن را به یاد می‌آورید. همانند بلوک‌ها با خمیر بازی، کودکان هر چیزی را که تصور کنند با آن می‌سازند. اسباب‌بازی‌هایی که به وسیله‌ی کارخانه‌ها تولید شده‌اند و شما آن‌ها را خریداری می‌کنید خوب است ولی ضروری نمی‌باشند.
۴- واگن‌ها
از یک واگن می‌توان به طرق متفاوتی استفاده کرد. کودکان می‌توانند با استفاده از آن اسباب‌بازی‌های خود را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند ولی این تنها شروعی برای استفاده از آن است. از آن می‌توان به عنوان یک وسیله‌ی نقلیه برای حیوانات اسباب‌بازی یا عروسک‌ها استفاده کرد، آن‌ها می‌توانند آن را در حالی که آن را با خود حمل می‌کنند هنگام رفتن به رستوران و یا حتی از آن به عنوان وسیله‌ی نقلیه‌ی کودک به صورتی که شما آن را می‌کشید، استفاده شوند.
۵- لوازم هنری
کودک می‌تواند همانند پیکاسو ساعت‌ها صرف کند تا یک شاهکار خلق کند. هنر بهترین روش برای مشغول کردن کودک می‌باشد و باعث پرورش خلاقیت و اعتمادبه‌نفس کودک می‌شود. شما می‌توانید برای تزیین یخچال از ساخته‌های کودکتان استفاده کنید.
۶- آلات موسیقی
بیشتر کودکان موسیقی را دوست دارند. تنها چیزی که برای کودکان بهتر از گوش دادن به موسیقی می‌باشد ساخت موسیقی به وسیله‌ی خود کودک است. اگر ابزارآلات واقعی موسیقی نمی‌تواند یک گزینه برای کودک باشد، مجموعه‌ای از آلات موسیقی ضربی به صورت اسباب‌بازی وجود دارند مانند زیلوفون و فلوت، که بیشتر کودکان می‌توانند آن‌ها را بنوازند. آن‌ها هم‌چنین می‌توانند با دیگر کودکان با این اسباب‌بازی‌ها بازی کنند و یک گروه موسیقی تشکیل بدهند.
۷- خانه‌داری یا باغبانی
بچه‌ها دوست دارند که ادای آدم بزرگ‌ها را در بیاوند و وانمود کنند که بزرگسال هستند. یک دسته از وسایل آشپزخانه اسباب‌بازی و یا وسایل نظافتی اسباب‌بازی و یا وسایل باغبانی اسباب‌بازی می‌تواند به آن‌ها کمک کند که منظم و وظیفه‌شناس باشند. شما هم‌چنین می‌توانید زمانی‌که مشغول انجام کارهای خانه و یا باغبانی در حیاط هستید از آن‌ها درخواست کمک کنید. این کار بچه‌ها را مشغول نگه می‌دارد و آن‌ها را مسئولیت‌پذیر می‌کند.
۸- گودال یا جعبه‌ی ماسه‌بازی
یک گودال ماسه بازی پر از اسباب‌بازی ثروتی از فرصت‌ها را برای کودک به وجود می‌آورد. کودکان می‌توانند با بازی کردن با ماسه چیزهای زیادی یاد بگیرند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از چوب روی ماسه نقاشی کنند، یا می‌توانند به ماسه آب اضافه کنند و یک قصر ماسه‌ای بسازند، و یا با استفاده از ماشین‌های اسباب‌بازی یک پیاده رو ماسه‌ای بسازند.
۹- لباس‌های جالب برای کودکان
بازی کردن با لباس‌های جالب به کودکان این اجازه را می‌دهد که با یک‌دیگر وانمود کنند که شخصیت خاصی و یا یک شی مانند درخت و یا حیوان هستند. شما مجبور نیستید که یک لباس جالب برای کودک بخرید. شما تنها لازم است که همه‌ی لباس‌های قدیمی را در اختیار کودک بگذارید و کودک می‌تواند با استفاده از تخیلاتش از آن‌ها استفاده کند.
۱۰- توپ
توپ‌ها تنها کودک را مشغول نگه نمی‌دارند بلکه آن‌ها را به فعالیت فیزیکی تشویق می‌کنند. راه‌های متعددی وجود دارد که کودکان می‌توانند با توپ‌ها بازی کنند و از بازی با آن‌ها خسته نمی‌شوند.

 

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *