ربات اسباب‌بازی کتاب‌خوان

لوکا ربات اسباب‌بازی است که به کودکان کمک می‌کند تا در خواندن مهارت یابند. امروزه دیگر دور کردن کودکان از تبلت و رایانه شخصی‌شان کار چندان راحتی نیست، اما برخی از تکنولوژی‌های جایگزین می‌توانند به‌راحتی این کار را برای ما انجام دهند.
لوکا، ربات اسباب‌بازی بامزه‌ای است که مطالب را با صدای بلند برای کودکان می‌خواند. این ربات فوق‌العاده هوشمند قادر است کتاب را از طریق حافظه خود، که بیش از هزار کتاب در آن جای داده شده، تشخیص دهد. علاوه بر این، والدین می‌توانند به لوکا دستو‌رالعمل‌های لازم را به‌منظور هشدار دادن به کودکان برای رفتن به رخت‌خواب یا بیدار شدن در ساعت مورد نظر بدهند. استفاده از این ربات می‌تواند مسئولیت‌های والدین را کاهش دهد.
لوکا که به شکل یک جغد بامزه ساخته شده، در درون چشم خود یک دوربین دارد، که به وسیله‌ی آن کتاب را می‌بیند. اگرچه این ربات اسباب‌بازی هوشمند مزایای زیادی دارد، اما می‌تواند معایبی هم برای کودکان داشته باشد. به عنوان مثال، لوکا هرگز نمی‌تواند جایگزین وقت با ارزشی شود که والدین می‌توانند با کودکان‌شان سپری کنند. مدیر اجرایی شرکت بی‌بی‌سی می‌گوید: لوکا هرگز نمی‌خواهد جایگزین والدین شود، اما اگر یک روز به خاطر مشغله کاری نتوانید برای کودکانتان کتاب بخوانید، این ربات می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهد.
یکی دیگر از معایب لوکا این است که فقط می‌تواند کتاب‌هایی را که در لیست حافظه‌اش موجود است بخواند. بنابراین بعضی از کتاب‌های مورد علاقه کودکان ممکن است در فهرست لوکا نباشند. از سوی دیگر از آن‌جا که کودکان به حرف‌های لوکا برای خوابیدن یا بیدار شدن گوش می‌دهند، این امر ممکن است مشکلات ارتباطی زیادی را بین کودکان و والدینشان ایجاد کند.
یکی دیگر از مشکلات بالقوه‌ی ربات اسباب‌بازی لوکا این است که ممکن است اعتیاد کودکان به فناوری را افزایش دهد. با افزایش نگرانی‌ها در مورد استفاده بیش از حد کودکان از تکنولوژی، که بر اخلاق و نحوه پرورش آن‌ها تاثیر می‌گذارد، ربات اسباب‌بازی لوکا می‌تواند در بازار شکست بخورد.
فروش ربات اسباب‌بازی تا سال ۲۰۲۰
لوکا برای کودکان ۲ تا ۸ ساله ساخته شده است و به آن‌ها کمک می‌کند تا از مطالعه لذت ببرند، اما برای این ربات استثنایی، دو بازار عمده وجود دارد. یکی از این بازارها کودکانی هستند که والدینشان برای بهبود مهارت‌های خواندن، لوکا را خریداری می‌کنند. بازار دیگر، سالمندان تنها هستند، که ربات اسباب‌بازی لوکا نقش هم‌صحبت و همدم را برای آن‌ها ایفا می‌کند.
با وجود تمام مشکلات و مسائل پیش روی این جغد دوست‌داشتنی، به احتمال زیاد این ربات تا سال ۲۰۲۰ بسیار فراگیر خواهد شد. ما در عصری زندگی می‌کنیم که استفاده از فناوری، به یک امر رایج تبدیل شده و انتظار می‌رود بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید در سال‌های آینده، بیشترهم بشود.

منبع: robotschampion / hypekids

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *