عروسک‌سازان ایرانی

برند هنرهای ماندگار عروسک‌های پارچه‌ای را در قالب اسباب‌بازی برای کودکان تولید می‌کند. علاوه بر پارچه، در تولید این عروسک‌ها از موادی چون خمیرچینی، کچه و مواد بازیافتی نیز استفاده می‌شود.
این برند شامل عروسک‌های ایرانی، سنتی و اقوام است که هدف آن نشان دادن فرهنگ اصیل ایرانی و آموزش این هنر به کودکان با پرورش مهارت آن‌ها در زمینه‌ی تکه‌دوزی و سایرمهارت‌های دیگر در این راستاست. باورها و آداب و رسوم فرهنگی در عروسک‌سازی، تلفیق هنر در تکه دوزی و روایت فرهنگ و هنر و معماری ایرانی در تاپستری به مخاطب به صورت غیرمستقیم آموزش داده می‌شود. تاکید صاحب برند، آموزش در اطراف تهران و مناطق محروم است.
فاطمه صفدری متولد ۱۳۳۶ صاحب این برند، دارای مدارک هنری از سی‌تی‌ اند گیلز انگلستان، فنی حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی، برگزاری بیست و سه نمایشگاه انفرادی و گروهی در داخال و خارج کشور و کسب رتبه‌ی برتر در اولین نمایشگاه تکه‌دوزی است.
فاطمه صفدری علاوه بر عروسک‌سازی در زمینه‌های گوناگون هنری مثل تکه دوزی، تاپستری، دوخت‌های سنتی، کیف‌دوزی، قالی‌بافی، گلیم‌بافی، قلاب‌بافی، مرواریدبافی، بافتنی با دومیل و… فعالیت دارد. نگاه خاص به باورها و آداب و رسوم فرهنگی و تلفیق هنرهای مختلف را می‌توان در تابلوهای وی مشاهده کرد.

راه های ارتباطی برای خرید و آموزش:
پیج اینستاگرام
@teke_dooziii
@my_dolls_my_world

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *