کرونا و کودکان: بازی‌های فکری

اگر اخبار باعث استرس و نگرانی بیشتری در شما و کودک‌تان می‌شود، می‌توانید برای مدتی خودتان را از آن‌ها دور نگاه دارید و به جای اخبار درست و غلط، خود و کودک‌تان را با بازی سرگرم کنید.

بازی فکری تیزبین؛ یک بازی ۲ تا ۸ نفره، مناسب سنین بالای ۷ سال

#بازی_فکری #تیزبین
با این‌که روی جعبه بازی ذکر شده که مناسب سنین +۷ است اما درعمل برای کودکان با سنین پایین‌تر نیز قابل انجام است. ضمن این‌که علاوه بر کودکان، بقیه اعضای خانواده نیز می‌توانند با “تیزبین” سرگرم شوند. داستان کلی بازی این است که سریع‌تر از سایر بازیکنان شکل مشترک بین کارت‌ها را پیدا کنیم و نام آن را به زبان آوریم. رقابتی ساده اما سریع و پرهیجان. این بازی، باعث تقویت سرعت‌عمل، دقت و تیزبینی می‌شود و پنج روش مختلف برای بازی وجود دارد که سبب افزایش تکرارپذیری آن می‌شود.

بازی فکری قایم‌موشک؛ یک بازی دو تا چند نفره، مناسب سنین بالای ۴ سال

#بازی_فکری #قایم‌موشک
روش انجام بازی به این شکل است که کارت‌های تصاویر را روی زمین پخش می‌کنیم و مقابل چشم بازیکنان، شش عدد پوشاننده را روی شش تصویر می‌گذاریم. بازیکن شروع‌کننده تاس می‌ریزد (هر وجه تاس این بازی، یک رنگ دارد)، به‌طور مثال اگر سمت آبی تاس آمد، باید بگوید زیر پوشاننده آبی رنگ، چه تصویری قرار دارد؛ بعد پوشاننده را برمی‌دارد. اگر درست گفته باشد آن کارت تصویر را جایزه می‌گیرد و در ادامه پوشاننده را روی یک تصویر دیگر می‌گذارد و حالا نوبت بازیکن بعدی‌ست که تاس بریزد و حدس بزند. برنده کسی‌ست که بیشترین تعداد تصاویر را جمع کرده باشد. همان‌طور که می‌بینید روش انجام بازی بسیار ساده است و هیچ قانون پیچیده‌ای ندارد با این‌حال ضمن سرگرمی و رقابت، باعث تقویت حافظه می‌شود.

#کروناـوـکودکان

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *