کرونا و کودکان: سرگرمی برای کودکان در خانه

بازی کردن فقط برای سرگرمی نیست. بازی فعالیتی‌ست که کودک را سالم نگاه می‌دارد. زمانی که کودک نمی‌تواند بیرون برود و دوستانش را ببیند، بازی کردن می‌تواند هم او را سرگرم و هم به مهارت‌هایش اضافه کند. در مورد بازی‌های پیشنهادی؛ سن، مهارت و توانایی کودک‌تان را در نظر بگیرید.

با نوار و یا کاغذهای رنگی کف خانه را بپوشانید
هر نوار را به یک رنگ انتخاب کنید. از کودک بخواهید مثلا روی نوار قرمز قدم بزند و همین‌طور به ترتیب روی نوار با رنگ‌های دیگر. او می‌تواند این‌ کار را با لی‌لی کردن انجام دهد. فقط باید روی نوار حرکت کند و اگر از نوار خارج شد، از دور بازی بیرون می‌رود. این کار هم او را سرگرم می‌کند و هم به مهارت‌های حرکتی و تعادلش کمک می‌کند.

بولینگ خانگی بسازید
چند بطری خالی را با رنگ اسپری غیرسمی رنگ زده و بگذارید خشک شود. با استفاده از یک نوار، خط بولینگ بسازید. می‌توانید بطری‌ها را به شکل هرمی و یا شکل‌های دیگر چیده و پشت خط بگذارید. از کودک بخواهید با استفاده از یک توپ، بطری‌ها را واژگون کند. این بازی به هماهنگی چشم و دست کودک، کمک می‌کند.

سالن ورزش در خانه بسازید
می‌توانید گوشه‌ای از خانه را به سالن ورزشی تبدیل کنید. با ساده‌ترین وسایل و موزیک، به کودک هیجان بدهید. مثلا از تعدادی کاغذ استفاده کنید. کاغذها را به صورت مارپیچ چیده و به کودک بگویید بدون آن‌که پایش به آن‌ها برخورد کند، بین کاغذها بدود. برای هیجانی کردن بازی می‌توانید از کرنومتر استفاده کرده و به او زمان بدهید. بهترین حالت این است که خودتان در این بازی‌ها شرکت کنید.

شهرسازی کنید
با قرار دادن نوارهایی در خانه، خیابان درست کنید. روی کاغذ مکان‌های مهمی از یک شهر را نقاشی کرده و در مسیر نوارها بگذاربد. از کودک بخواهید با استفاده از لوازم بی‌خطر و اسباب‌بازی‌هایش به آن مکان‌ها شکل واقعی‌‌تری ببخشد. مثلادر نانوایی نان بگذارید یا در تعمیرگاه ماشین اسباب‌بازی. با این بازی این امکان به کودک داده می‌شود که شغل‌ها و مکان‌های مختلف را بهتر بشناسد.

آب بازی کنید
آب‌بازی برای کودکان بسیار لذت‌بخش است. آب‌بازی فارغ از سرگرم کردن کودکان، از استرس خودتان و کودک‌تان هم کم می‌کند. حمام را گرم کنید، تشتی را پر از آب کرده و در حمام بگذارید. اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌هایی که با آب آسیب نمی‌بیند، با خود به حمام ببرید. تا جایی که می‌توانید به همراه کودک‌ از این بازی لذت ببرید.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *