کرونا و کودکان: گروه موسیقی خانگی بسازید

ترس‌ و نگرانی‌های خود را کنترل و مدیریت کنید. کودکان با دیدن استرس شما، مضطرب می‌شوند و گاهی این اضطراب را بروز نمی دهند. همین اضطراب پنهان، آسیب جدی به روح و روان آن‌هاست.

گروه موسیقی خانگی
با چیزهای ساده‌ای که در خانه است، وسایل موسیقی بسازید و کودک‌تان را تشویق کنید که بنوازد. می‌توانید با سطل، طبل درست کنید یا بطری‌های پلاستیکی را با نخود و لوبیا پر کنید. سازهای خانگی‌تان را در اختیار کودک‌تان بگذارید و به او اجازه دهید از خلاقیتش استفاده کند. می‌توانید وقت ساز زدن، آواز هم بخوانید.
حدس زدن اسم حیوانات
این بازی برای وقت‌گذرانی خانوادگی خیلی خوب است. قبل از شروع بازی، تصویر حیوانات مختلف را در روزنامه‌ یا مجله پیدا کنید. آن‌ها را با قیچی ببرید، از وسط تا بزنید و تکه‌های کاغذ را در یک سطل بیندازید. از کودک‌تان بخواهید یک تکه کاغذ را از سطل بیرون بیاورد، بعد سعی کند بدون هیچ صدایی، ادای حیوانی را که می‌بیند، دربیاورد. حدس بزنید؛ او ادای چه حیوانی را درمی‌آورد.
کاسه‌ی کلمات
کاسه‌ی کلمات، بازی سرگرم‌‌کننده‌ای است که می‌توانید آن را خانوادگی هم انجام دهید. کلمات مختلف را روی تکه‌های کاغذ بنویسید، بعد آن‌ها را تا کنید و در کاسه بریزید. از کودک بخواهید که یکی از تکه‌های کاغذ را بردارد و بدون این‌که چیزی بگوید، کلمه‌ی روی کاغذ را نقاشی کند. شما باید کلمه‌ی موردنظر را حدس بزنید. نوبتی بازی کنید؛ دفعه‌ی بعد شما نقاشی بکشید و از او بخواهید حدس بزند.
قالیچه‌ی پرنده
این بازی ساده به تخیل کودکان پروبال می‌دهد و آن‌ها را سرگرم می‌کند. از کودک‌تان بخواهید روی قالیچه یا تشکچه‌ای روی زمین بنشیند. حالا قالیچه‌ی پرنده دارد و پرواز می‌کند. می‌تواند قالیچه‌‌ را روی زمین حرکت دهد و با آن بچرخد. تنها قانون بازی این است که نباید پایش را روی زمین بگذارد، اگر این کار را بکند، می‌بازد.

#کروناـوـکودکان

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *