کوهی از اسباب‌بازی

همه‌ی بچه‌ها دوست دارند زیاد از حد اسباب‌بازی داشته باشند. این برای همه‌ی ما پیش آمده که مقدار زیادی از وسایلی را در اختیار داریم و باز هنگام خرید فکر می‌کنیم: آیا همان مقدار کافی‌ست؟ و یا این‌که گاهی در مورد غذا خوردن هم این مشکل وجود دارد که به مقدار زیادی غذا می‌خوریم و بعد از آن تازه متوجه می شویم که چقدر زیاد خورده‌ایم.

بسیاری از اسباب‌بازی‌ها حتی با وجود یک بار استفاده، باز هم مورد نیاز نیستند و علاوه بر هزینه‌ی زیاد برای‌مان، بی‌مصرف باقی می‌مانند. با توجه به این موضوع باید سعی کنیم مواردی را خریداری کنیم که واقعا مفید و قابل استفاده‌اند.
با کمی تحقیق و پرس‌وجو می‌توانیم اسباب‌بازی‌ها را دسته‌بندی کرده و آن‌هایی که برای رشد بچه‌ها لازم و مناسب هستند را جدا کنیم.
مثلا بازی‌های رومیزی و تخته‌ای، عروسک‌ها، بلوک‌های ساخت‌وساز،  توپ و …این‌ها اسباب‌بازی‌هایی هستند که از قدیم وجود داشته‌اند و نسخه‌های پلاستیکی و مدرن‌شان به مرور زمان تولید شده و جزو مواردی‌اند که معمولا همه‌ی بچه‌ها از آن لذت می‌برند.
بازی بخش مهمی از زندگی هر بچه است. اسباب‌بازی‌هایی که باعث تعامل بین بچه‌ها می‌شود مثل توپ و تفنگ‌های آب‌پاش، بازی‌های ویدئویی در حد اعتدال، برای رشد مغز مناسبند و البته در کنار این‌ها بازی کردن والدین با بچه‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی‌ست که باید انجام دهیم و اسباب‌بازی‌ها نباید جایگزین آن شود.
یکی از آسیب‌های جدی‌ای که به بچه می‌تواند وارد شود، زیاد بودن اسباب‌بازی‌ست.
همه‌چیز در حد اعتدال خوب است و این موضوع در مورد اسباب‌بازی‌ها هم صدق می‌کند.

منبع: www.quora.com
نویسنده: Matt Burwood
مترجم: میترامجدی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *