یک اسباب‌بازی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اسباب‌بازی‌ها ابزاری برای بازی‌کردن کودکان‌اند. ما نکاتی برای خرید و تهیه‌ی یک اسباب‌بازی خوب به شما پیشنهاد می‌کنیم، چند سوال مهم که باید از خود بپرسید:

*آیا این اسباب‌بازی مطمئن و ایمن است؟
در یک اسباب‌بازی خوب باید موارد ایمنی رعایت شده باشد. از جنس چوب، فلز، پلاستیک یا پارچه باشد. مواد اولیه‌ی آن خوب و بادوام باشد. لبه‌های تیز و یا ریسمان بلند نداشته باشد. نکات و هشدارهای ایمنی در خصوص تناسب با سن کودک روی اسباب‌بازی را جدی بگیرید. به برچسب‌های هشدار روی اسباب‌بازی دقت کنید. بعضی اسباب‌بازی‌ها برای کودکان زیر سه سال خفگی ایجاد می‌کنند.

*آیا این اسباب‌بازی متناسب با سن کودک‌تان است؟
اسباب‌بازی باید متناسب با سن کودک‌تان باشد. توصیه‌های سازنده‌ی اسباب‌بازی را جدی بگیرید و به علامت + توجه کنید. +۳ به این معنی نیست که کودک چهار ساله‌تان حتمن بتواند با آن اسباب‌بازی بازی کند. اگر در مورد تناسب سن کودک‌تان با اسباب‌بازی شک دارید، حتما با کارشناسان مشورت کنید.

*آیا این اسباب‌بازی کودک‌تان را به چالش می‌کشد و او را درگیر می‌کند؟
یک اسباب‌بازی خوب باید کودک‌تان را درگیر خودش کند، به آن علاقه داشته باشد و حس اکتشاف را در او پرورش دهد. اسباب‌بازی‌ها طرف مقابل کودک‌تان هستند و باید او را با خودشان درگیر کنند. کودک‌تان با ایده و تصورو توانایی خودش باید بتواند با آن اسباب‌بازی، بازی کند و اگر قابلیت روشن شدن داشته باشد، (اسباب‌بازی باتری‌دار) آن را روشن کند.

*آیا این اسباب‌بازی باعث رشد کودک‌تان می‌شود؟
یک اسباب‌بازی خوب با تقویت مهارت‌های خاص در سنی که کودک‌تان قرار دارد، باید باعث پیشرفت و رشد کودک‌تان شود، به او کمک کند از یک مرحله‌ی رشد به مرحله‌ی دیگر آن برسد.

*آیا این اسباب‌بازی به جعبه‌ی اسباب‌بازی‌های دیگر کودک‌تان اضافه می‌شود؟
کودک به انواع مختلفی از بازی و اسبا‌ب‌بازی نیاز دارد، هنگام انتخاب یک اسباب‌بازی جدید به این توجه کنید که آن اسباب‌بازی باعث ایجاد تعادل بین بازی‌های دیگر کودک‌تان شود.

*آیا این اسباب‌بازی سرگرم‌کننده است؟
از همه‌ی این‌ها مهم‌تر، برای کودک‌تان بازی کردن با یک اسباب‌بازی سرگرم‌کننده است. اگر آن اسباب‌بازی برای کودک‌تان کسل‌کننده باشد، جز همان بار اول دیگر با آن بازی نمی‌کند.

منبع: https://lassothemoontoys.com
مترجم: میترا امجدی

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *