بهترین اسباب‌بازی برای کودکان سه تا شش ماه

اسباب‌بازی کودکان به سن آن‌ها بستگی دارد. به‌طور مثال، یک کودک دو ماهه به وسایل متحرکی که صدای جالب توجهی نیز دارند، علاقه دارد. در حالی‌که یک کودک ۱۵ ماهه به هیجان بیشتری نیاز دارد. به‌طور مثال، دوست دارد در آشپزخانه‌ی اسباب‌بازی خود آشپزی کند. وقتی کودک به این سن می‌رسد، توجهش به دستانش جلب می‌شود و احساس می‌کند که چقدر سرگرم‌کننده هستند. به همین دلیل دیگر آن‌ها را مشت نمی‌کند. او می‌تواند انگشتان خود را بمکد و از آن‌ها برای گرفتن اسباب‌بازی‌ها و وسایل مختلفی که در دستانش گذاشته می‌شوند، استفاده کند. او هم‌چنین یاد می‌گیرد تا اسباب‌بازی‌ها را بردارد. او خیلی زود یاد می‌گیرد تا اسباب‌بازی را بین دستان خود عقب و جلو ببرد و مچ دست خود را به همه طرف بچرخاند و در نهایت آن‌ها را داخل دهان خود بگذارد.

مطمئن شوید که اسباب‌بازی‌ها به اندازه‌ی کافی امن هستند، زیرا کودک آن‌ها را می‌جود. برای این منظور، به برچسب اسباب‌بازی‌ها توجه کنید. هرگز وسایل فنری را به گهواره یا تخت کودک خود نبندید زیرا ممکن است باعث خفگی یا گیر افتادن او شود. در ۶ ماهگی کودک می‌تواند بنشیند. این دید تازه‌ای از جهان اطراف به او می‌بخشد.

مرکز فعالیت

این وسیله‌ی بازی در واقع انواع گوناگون دارد و همه‌ی آن‌ها اسباب‌بازی‌های آویزان دارند یا خودتان می‌توانید وسایل دلخواه را از آن‌ها آویزان کنید. این وسیله برای کودکانی است که هنوز نمی‌توانند راه بروند. کودک می‌تواند به وسایل ضربه بزند، آن‌ها را بکشد، بتاباند و صدای آن‌ها را در بیاورد. از ۵ ماهگی به بعد چون کودک می‌تواند با دست یا زانوهای خود وسایل را هل بدهد، بهتر است این وسیله را از دسترس او دور کنید.

جغجغه‌های سبک وزن

کودکان از ایجاد صدا لذت می‌برند. به او جغجغه بدهید و اجازه دهید تا آن را تکان دهد. کودکان در این سن بسیار موسیقی را دوست دارند و به ریتم آهنگ‌ها احترام می‌گذارند. به همین دلیل، خوب است جغجغه‌هایی با صداهای جالب را به دست کودک خود بدهید تا سرگرم شود.

محل بازی

وسایل بازی دنباله‌داری در بازار وجود دارند که از آن‌ها عروسک‌ها، جغجغه‌ها و وسایل پلاستیکی مختلفی آویزان است و می‌توان آن را به صندلی کودک، کالکسه یا صندلی ماشین وصل کرد. کودک با این همه وسایل پر سرو صدا و رنگی سرگرم می‌شود و سعی می‌کند اسباب‌بازی‌های آویزان شده را با دست بگیرد.

حیوانات نرم و کوچک

در این سن کودکان می‌توانند با انواع حیوانات آشنا شوند. برای این منظور می‌توانید از حیوانات نرم و پارچه‌دار استفاده کنید. حتما توجه داشته باشید که این حیوان سیم یا قطعه‌ی فلزی نداشته باشد که به کودک آسیب برساند. باید از عروسک‌ها و حیوانات پارچه‌ای استفاده کنید که چشمان و دهان پلاستیکی دارند و عاری از هر گونه مواد سمی و خطرناک هستند. به‌علاوه، باید توجه داشته باشید که زنگ، کلید، ربان یا بندی ندارد که کودک بتواند آن‌ها را بکشد و در دهان خود بگذارد.

اسباب‌بازی‌های پلاستیکی صدادار

کودک در این سن می‌توند اسباب‌بازی را در دست بگیرد و صدای آن را در بیاورد. این اسباب‌بازی‌ها بیشتر برای داخل وان مناسب هستند. صدای جیک‌جیک این وسایل موجب شادی کودکان می‌شود.

کتاب‌های مقوایی

کتاب خواندن برای کودکان در هر سنی ارزشمند و مفید است. کتاب‌های مقوایی در برابر آب دهان کودکان و در دهان گذاشتن آن‌ها مقاومت بیشتری دارند. گوش کردن به صدای شما هنگامی که برای کودک خود کتاب می‌خوانید، کمک می‌کند تا  گوش کودک تفاوت آواها را از هم تشخیص دهد و شنوایی‌اش تقویت شود. برای این‌که کتاب‌خوانی برای کودک جذاب و سرگرم‌کننده باشد، صدای خود را بالا و پایین کنید، روی برخی کلمات تاکید کنید یا آن را به صورت آهنگ برایش بخوانید.

حلقه‌های رنگی دندان درآوردن

هیچ چیز به اندازه‌ی گاز زدن یک پلاستیک نرم هنگامی که لثه شما می‌خارد، آرام‌بخش نیست. این حلقه‌ها را در یخچال نگه دارید تا هنگامی که کودک می‌خواهد آن را بجود، احساس بهتری داشته باشد. البته آن‌ها را داخل فریزر نگذارید. دهان و لثه‌ی کودکان تابِ تحمل وسایل یخ‌زده را ندارند.

تُشک‌های لایه‌دار یا فوم‌های نرم

تُشک‌های لایه‌دار یا فوم‌های نرم برای بازی کودکان در مکان‌های مختلف بسیار مناسب هستند. با پهن کردن این زیراندازها، کودک مکانی آشنا و مخصوص برای بازی دارد که به اندازه‌ی کافی نرم هست تا آسیب نبیند.

منبع: برترین‌ها

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *